Poradna

 

     
často kladené otázky stavební připravenost foto refrence      

 

 

 

Bude-li potřeba upravit terén (betonování aj.), není to započítáno v ceně a bude to účtováno jako vícepráce dle velikosti zakázky.

ZAHRADNÍ DOMKY:

Domky lze postavit na udusaný štěrk, případně na betonovou desku. Nejdříve se položí podlaha na ní pak domek. Další možností umístění domku ve volném terénu jsou zemní vruty Bayos, či Krinner. O Zemních vrutech se dozvíte více zde. 

 

Ukázka montáže nářaďového domku H4 a jako bonus rozhovor s panem majitelem Radkem Heroldem:

 

Ukázka montáže zahradního domku Palmako: 

SRUBY:

TIP:  Víte, že u dřevěných zahradních domků nekondenzuje voda?Tzn. že oproti plechovému, či plastovému nářaďovému domku, ve kterém se drží vlhkost daleko více(kapičky u stropu, či na stěnách), bude Vaše nářadí před vlhkostí uchráněno. Dřevo je totiž schopno tuto vlhkost dočasně absorbovat.
Zabráníte, či při nejmenším oddálíte korozi kovového nářadí. A to je pádný argument pro výběr dřevěného nařaďového domku.  Domky na nářadí!

Sruby jsou sestaveny z palubek (severský smrk) a jsou rozděleny podle tloušťky příček - 19 mm, 28 mm, 44 mm. Střecha a podlaha je převážně palubková,u některých je použita deska OSB. (Vše je uvedeno u jednotlivých staveb) Domky lze postavit na udusaný štěrk, případně na betonovou desku. Nejdříve se postaví domek a pak podlaha. Doporučujeme použít podkladovou impregnovanou lištu, která zamezí průniku dešťové vody do vnitřku budovy. U některých domků je lišta součástí dodávky. Dřevo není impregn. ani natřeno.

Pro jejich povrchovou úpravu doporučujeme použít osvědčené barvy BONDEX podle technologického postupu. Neošetřené dřevo časem zešedne a mohou vznikat trhlinky. Pokud má zákazník zájem,lze zprostředkovat případnou montáž našimi zástupci. U jednotlivých typů jsou uvedeny ceny bez víceprací a to do vzdálenosti 30 km od sídla jejich pobočky. Po dohodě lze i na delší vzdálenost. Bude-li potřeba upravit terén (betonování,odkop zeminy aj.), není tato služba započítána v ceně a bude účtována jako vícepráce dle velikosti zakázky zvlášť. Taktéž nejsou započítány práce jako je montáž okapů (nejsou součástí), tak i samotného nátěru stavby.

Domky doporučujeme ukotvit na patky. Lze použít natloukací do terénu nebo zabetonovat patky do základové desky.Tím se sníží riziko převrácení při větrných poryvech,hlavně v nechráněných oblastech. Pro přepravu jsou domky zabaleny v igelitech na paletě, podlaha bývá zpravidla zvlášť.

Doprava je zajištěna soukromým přepravcem po vzájemné dohodě. Při samotném přebírání je nutné prohlédnout neporušenost obalu. Pokud je obal poškozen- provést zápis do přepravní karty řidiče a zjistit případné škody. Zavolat k nám a domluvit se na dalším postupu. Další reklamace nelze uznat.

Pro náročného zákazníka jsou připraveny domky řady Elegant v sekci Luxusní zahradní domky.

Nejmodernější řada zahradních domků s tloušťkou příčky 44 mm.Vyznačují se:

  • veliký vnitřní prostor pro bydlení i práci
  • lepená okna a dveře
  • okna jsou s těsnící páskou a dvojsklem
  • extra masivní střešní trámy a nosníky (zátěž sněhu až 150 kg/m2)
  • možnost použití pevnější střešní krytiny jako jsou tašky

.
Poznámka: pokud není u oken není uvedeno o jaký druh jde, jedná se o okno pevně zabudované

Výstavba zahradní chaty

Není třeba mít žádných speciálních znalostí ani nemusíte být nijak zruční. Všechny zahradní chaty jsou totiž dodávány včetně zřetelných vysvětlivek, krok po kroku.

Povolení

Doporučujeme zjistit si předem, zda pro výstavbu zahradní chaty ,garáže či dílny je nutno si požádat o povolení. Tohle pravidlo je v každé obci či městě jiné. Rádi pomůžeme zajistit potřebné nákresy. Informace o rozměrech jsou na webových stránkách.

Záruka

Na zahradní chatky, garáže a dílny je poskytována záruka na výrobní a konstrukční vady 5 let.

Výrobní informace

Stavby mají rohová spojení,která do sebe skvěle zapadají. - profily s tloušťkou 28 a 44 mm jsou zároveň odolné proti větru,s vyjímkou rohových modelů. - vše je promyšleno do nejmenších detailů,dřevo je skvěle ohoblované a opracované - standartně jsou vybaveny ventilačními rošty.

EXTERNÍ SKLAD: Doba dodání z externího skladu je 3-6 týdnů.

Základy

Nejdůležitějším bodem pro výstavbu je pomocí vodováhy vytvořit přesné a vodorovné základy. Tím předejdete možnému problému,při kterém vám může podlaha poklesnout,takže nebudou dobře fungovat okna a dveře,taktéž mohou vzniknout škvíry ve stěnách. Důležité je nejprve vykopat 15 - 20 cm půdy,nasypat stavební písek,tento základ srovnat a na závěr umístit dlažbu či betonové hranoly. Základní podlaha musí mimo jiné ležet výše,nežli samotný trávník.

Bez Základů

Možností jak ukotvit domek bezpěčně bez základů jsou zemní vruty. Zemní vruty Bayos, či Krinner naleznete v naší nabídce v sekci zemní vruty. Stanrdardně je potřeba pro zahradní domek připravit dřevěný rošt např. z KVH hranolu 80x80. Kdy rošt umístíme na rozmístěné zemní vruty a následně montujeme domek k roštu. Zajímavé články z praxe si můžete přečíst v odkazech níže.

 

Zdroj: CeskyKutil.cz

http://www.ceskykutil.cz/postavte-si-zahradni-domek-ci-terasu-ve-svahu

http://www.ceskykutil.cz/jak-rychle-postavit-detem-na-zahrade-klouzacku-aneb-hrat-si-muze-i-tatinek

http://www.ceskykutil.cz/postavte-terasu-na-zemnich-vrutech-bayo-s

http://www.ceskykutil.cz/zemni-vruty-aneb-plot-na-jedno-zavrtani


  

slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide


 - Bez výkopů
 - Snadno, rychle, pevně
 - Bez likvidace vykopané hlíny
 - Přemístitelné
 - Šetrné k Vašemu pozemnku
 - Montáž možná svépomocí

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení